Written by 10:20 am

Minister Czarnek wyrzuca pracownika uczelni za wypowiedzi o Kukizie

  •  
  •  
  •  

13 sierpnia 2021

W programie „Gość Wiadomości” w TVP minister Przemysław Czarnek (PiS) zapowiedział wyrzucenie z uczelni pracownika naukowego za „obrzydliwe wyrażanie się” o Pawle Kukizie w kontekście jego współpracy z PiS w uchwaleniu tzw. lex TVN wymierzonego w wolność mediów w Polsce. Jest to jawny sygnał instrumentalnego wykorzystania ministerialnej funkcji do represji politycznych – co jest jednak pewną nowością w wystąpieniach ministra Czarnka, który swoje antydemokratyczne pomysły przykrywał dotąd wolnościową retoryką. Cytujemy (in extenso):

„I chcę zapewnić, że ten naukowiec, który w ten sposób obrzydliwie wyrażał się pod adresem pana posła Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował, bo nie ma miejsca dla tego rodzaju hejterów wśród naukowców w kadrze polskich naukowców”.

Wedle informacji prasowych pracownikiem naukowym, o którym mówił min. Czarnek jest dr Maciej Borkowski, germanista z UAM w Poznaniu. Nie wiadomo, na jakiej podstawie prawnej min. Czarnek ma zamiar doprowadzić do usunięcia go z pracy.

Źródła prasowe: „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Do Rzeczy”.

(Visited 160 times, 1 visits today)
Close